Bemutatkozik a 11.A

Bemutatkozik a 11.A

Cikket írta: Bartha Regina 6.A

  Az alsó évfolyamok még épp, hogy kipihenték a Focikupára való felkészülést és a versenyt, a 9. évfolyam a gólyaavatót, de a 11. osztályosok már javában készültek az idei diákdiri választásra. A 11.A osztályt a tantermében faggattam az előkészületekről és a hét történéseiről.

-Biztos nagyon sok ötlet merült fel a témával kapcsolatban, hogyan tudtatok ezekből választani?

  Karma: Nagyon nehezen. Volt pár téma, amit nem is gondoltunk komolyan, de a végén szavazással döntöttük el, hogy mi legyen a témánk.

-A diákdiri inkább egy verseny, amit meg kell nyerni vagy egy olyan program ami a szórakozásról és a csapatépítésről szól?

  Karma: A kettő nem feltétlenül zárja ki egymást. Az a fontos, hogy ti jól érezzétek magatokat. Egy kis versenyszellem van bennünk, de nem kell túlzásba vinni a versenyzést, mert annak negatív hatása is lehet. Ha nagyon versengeni akartok, akkor az egy ponton átcsaphat nem fair játékba, szerintünk sokkal jobb, ha a diákdiri választás összehozza az évfolyamot.

-Mivel már hét éve léptétek át először az iskola kapuját, számtalan diákdiri választáson vettetek részt. Az így megszerzett tapasztalatok előnyt jelent a C és az E osztállyal szemben?

  Karma: Mindenképpen. A legnehezebb mindig a C osztálynak. A programoknál látjuk leginkább a különbséget, hogy hogyan bonyolítják a hetet. Az osztály együttműködésén látszik, hogy ki az, aki régebb óta van itt. Az E osztálynak egy kicsit több előnye van a C osztályhoz képest, ők plusz egy éve itt vannak már, és idősebbek is, mint az évfolyam többi osztálya, ebből adódóan a gondolkodásuk is érettebb.

-A közös készülődés milyen hatással volt az osztályra?

  Karma: Magasan inkább pozitív, mint negatív, de mindig van pár veszekedés, vita. Nagyon nehéz, sőt lehetetlen egy kérdésre 34 embernek ugyanazt válaszolni, tehát mindig lesz, aki nem ért egyet, vagy nem tetszik neki az ötlet. Meg tudjuk oldani, mert mindegyikünknek ugyanaz az célja, hogy jól tudjuk csinálni és jól érezzük magunkat. Ha a csapatszellem jó, akkor össze tudunk dolgozni. Az előkészületek során jobban megismeri az osztály egymást, de ez egy kicsit stresszes helyzet, és ezért az ember másképp viselkedik. Így is szerintem egész jók vagyunk.

-A diákdiri választás hetében szigorúan követitek az előre megtervezett programokat vagy hirtelen jött ötleteket is megvalósíthatok?

  Karma: Szerintünk ha nagyon jó a hirtelen ötlet, akkor azt mindig bele tudjuk építeni a programba, de mindent előre meg kell tervezni, mert az a baj, hogy ha nagyon spontán, akkor annak káosz a vége. Azért jut hely az hirtelen jött ötleteknek is. Mindig vannak lyukas helyek a spontán ötleteknek, amik egyszerűen annyira jók, hogy vétek lenne elveszteni őket. Nagy része meg van szervezve előre. Annyira sok mindenre kell figyelni, hogy ha nincs rá idő, akkor semmi nem lesz belőle, és sokfelé mentünk, de sehova se jutottunk.

-Szerintetek mi a siker kulcsa? Mivel tudtok hatni a diákokra?

  Karma: Nagyon a poénokra próbálunk építeni, mert a korábbi években is az volt a tapasztalatunk, lehet akármennyire minőségi egy film, pont az a lényege, hogy az osztály csinálja. Nem feltétlenül kell 1 kampányarcnak lennie, aki a vállán cipeli az egész diákdiri választást, hanem az egész osztályra építünk. Mindenkinek meg van a saját szerepe, feladata, mindenki fontos valamilyen szempontból. Ha csak 1-2 emberre építjük a kampányunkat, akkor ők nagyon stresszesek, vagy átesnek a ló túloldalára és kiváltságosnak érzik magukat, és ez is konfliktushoz vezethet. Mindenki fontos, ez egy alapkulcs a sikerhez.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük